Konference Koloběh digitálního života

Před 10 lety vyhrávaly Křišťálovou lupu projekty jako aukro.cz, Seznam E-mail, idnes.cz, Bezrealitky.cz, od té doby se všudypřítomný internet stal nedílnou součástí našich životů. Na rozdíl od začátku milénia už nepočítáme chvíle, kdy jsme online, ale naopak jsme nervózní z těch vzácných chvilek, kdy jsme offline.

Cílem konference Koloběh digitálního života, která se konala 20. září 2018 v pražském hotelu Corinthia, bylo poodkrýt alespoň trochu budoucnost a představit nejnovější technologie, které mají ambici ovlivňovat náš život, způsob, jakým komunikujeme, jak se bavíme, jak získáváme informace a jak si navozujeme pocit štěstí.

Tisková zpráva z konference

V prvním panelu nazvaném Infrastruktura pro budoucnost - 5G a optika vystoupil Hynek Urban ze společnosti Nokia, který také představil ukázky z pilotního provozu 5G sítě, se kterou se účastníci mohli seznámit přímo na místě. Své představy a vize představil i zástupce druhého vendora společnosti Huawei a také viceprezident izraelské společnosti Telrad Nick Dewar.

Prezentace:

 

V druhém panelu se konference věnovala další vrstvě digitální ekonomiky, a to obsahu, který konzumujeme prostřednictvím nových technologií. Michal Kubáň, národní koordinátor otevřených dat představil mimo jiné nejnovější aktivity při otevírání dat a prostor dostali i výherci druhého hackathonu veřejné správy, který se konal 14.-15. září, tedy víkend před samotnou konferencí.

Zástupci “nových” médií Pavel Zima (Seznam) a Jan Rozkošný (DVTV) se mimo jiné zaměřili na potenciál, které nové sítě a technologie přinášejí pro jejich služby výrobu a šíření obsahu na internetu a také na technologické limity, které ovlivňují jejich plány do budoucna. A Martin Kotek, zakladatel a prezident Asociace virtuální a rozšířené reality (AVRAR) přišel ukázat, že virtuální realita není jen buzzword, ale může reálně zlepšit možnosti, jak poznáváme věci, jak se učíme a jak pracujeme. Ukázky virtuální reality si účastníci konference mohli také vyzkoušet na vlastní “hlavě”.

Prezentace:

 

Třetí panel byl zaměřen na bezpečnost v kybernetickém prostoru a vzdělávání uživatelů. Představit aktivity regulátora při vzdělávání uživatelů a dětí přijel prezident polského regulačního úřadu (UKE) a kandidát na předsedu BEREC Marcin Cichy. O nebezpečích v kyberprostoru a způsobech vzdělávání uživatelů promluvil Jean-Jacques Sahel z ICANN a Ondřej Filip ze sdružení CZ.NIC - správce národní domény, který k tomu využil i data o bezpečnostních hrozbách z projektu Turris.

Prezentace:

 

Hlavním mediálním partnerem konference je Lupa.cz

Lupa.cz

Soubory ke stažení
Top