TISKOVÁ ZPRÁVA: Vláda prodloužila mandát stávajícího člena Rady ČTÚ

Praha, 25. května 2020 – Vláda ČR prodloužila mandát stávajícímu členovi Rady Českého telekomunikačního úřadu Jiřímu Peterkovi.

Jiří Peterka byl prvně do funkce jmenován v červnu 2015. S platností od 8. června 2020 mu vláda mandát prodloužila na druhé pětileté funkční období, a to zejména s ohledem na dlouholeté zkušenosti v oblasti elektronických komunikací a znalosti evropského regulačního rámce, které pozitivně přispívají k fungování Českého telekomunikačního úřadu.

„Dosavadní spolupráce s panem radním je konstruktivní a věcná, vítám tedy dnešní rozhodnutí vlády o prodloužení jeho působení v Radě ČTÚ,“ uvedla ke jmenování předsedkyně Rady Mgr. Ing. Hana Továrková.

Během svého druhé funkčního období bych rád pokračoval v započaté práci na elektronizaci úřadu, zachování síťové neutrality a otevřeného přístupu k Internetu, podpoře dostupnosti broadbandu i na ochraně spotřebitelů a dalších zákazníků a uživatelů,“ podotýká člen Rady RNDr. Ing. Jiří Peterka.

Pan radní Peterka se dlouhodobě věnuje problematice elektronického podpisu, je autorem knihy „Báječný svět elektronického podpisu“ a řady odborných článků na téma elektronického podepisování a elektronické identifikace.

Tiskové oddělení
Českého telekomunikačního úřadu

Soubory ke stažení
Top