TISKOVÁ ZPRÁVA: Smysluplně propojit otevřená data státu se znovu pokusí hackathon veřejné správy

Praha, 6. září 2018 – Na úspěch loňského prvního ročníku hackathonu veřejné správy letos navazuje další příležitost pro vznik inovativních aplikací. Týmy programátorů budou mít 14. a 15. září čas 24 hodin na to ukázat, co vše se dá z otevřených dat veřejné správy vytvořit.

K dispozici přitom budou mít více datových sad než loni. Nově se totiž k iniciativě připojily Ministerstvo spravedlnosti a Sociologický ústav Akademie věd, respektive jeho Český sociálněvědní datový archiv, a Centrum pro výzkum veřejného mínění. Další datové sady nabídnou Nejvyšší kontrolní úřad, kde se hackathon i letos koná, Český telekomunikační úřad, Český statistický úřad, Česká správa sociálního zabezpečení, Český úřad zeměměřický a katastrální, Ministerstvo vnitra a Ministerstvo financí.

„Věřím, že i letos dá hackathon vzniknout celé řadě zajímavých aplikací postavených na otevřených datech. Ta přispívají k transparentnosti a vyšší otevřenosti veřejné správy,“ naznačil svá očekávání od soutěže předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. Český telekomunikační úřad se na přípravě hackathonu podílí. Stejně jako loni se zapojila také Vysoká škola ekonomická v Praze a Fond Otakara Motejla.

Týmům budou po celou dobu soutěže k dispozici mentoři, kteří pomohou s orientací v 63 datových sadách. Programátoři tak budou moci například využít přítomnosti mentora za Asociaci virtuální a rozšířené reality Jakuba Stejskala a vyzkoušet si tak práci s otevřenými daty pro užití v prostředí virtuální či rozšířené reality.

Všechny informace o hackathonu naleznou zájemci na webu www.hackujstat.cz nebo na sociálních sítích Facebook a Twitter pod hashtagem #hackujstat.

Soubory ke stažení
Top