TISKOVÁ ZPRÁVA Sdružení DIGI MONITOR se bude zabývat výzkumem digitalizace

Ve čtvrtek 29. března se v sídle Českého telekomunikačního úřadu konala ustavující valná hromada nového sdružení právnických osob DIGI MONITOR, v kterém se rozhodly spolupracovat společnosti UPC, Telefónica O2, Czech Digital Group, Rohde & Schwarz a dále TV NOVA, PRIMA TV a Česká televize. Předsedou sdružení byl zvolen Aleš Janků (dříve Vice President T-Mobile) a místopředsedou František Malina z UPC.

Sdružení bylo založeno za účelem uskutečnění systematického a dlouhodobého výzkumného programu přechodu na digitální vysílání na území České republiky a poskytování služeb a poradenské činnosti členům sdružení a dalším partnerům. „Tento výzkum bude realizován v úzké spolupráci a za podpory Českého telekomunikačního úřadu“ uvedl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

V rámci syndikovaného výzkumného programu půjde zejména o získávání informací (např. o vybavenosti domácností set-top boxy) a analýzy na celém území České republiky při přechodu na digitální vysílání dle harmonogramu schváleného Technickým plánem přechodu.

Obsahově se DIGI MONITOR zaměří zejména na tato témata:
- proměny televizního chování populace,
- postoje a názory veřejnosti na digitální vysílání,
- problémy přechodu na digitální vysílání,
- souběh komunikačních technologií včetně vybavení domácností,
- další aktuální otázky.

V České republice by mělo k vypnutí posledního analogového vysílače dojít během října 2010. První oblastí, kde bude současné analogové vysílání vypnuto, se stane přibližně v polovině tohoto roku Domažlicko.

Ing. Dana Makrlíková v. r.       
tisková mluvčí               
Českého telekomunikačního úřadu

Praha 30. března 2007

Kontakt:
Ing. Dana Makrlíková
tisková mluvčí ČTÚ
tel.: 608 006 629, 224 004 846, fax: 224 004 850
e-mail: makrlikovad@ctu.cz

Český telekomunikační úřad
Sokolovská 219, Praha 9
poštovní přihrádka 02, 225 02 Praha 025
Internet: http://www.ctu.cz

© ČTÚ III/2007

Soubory ke stažení
Top